Linky/Links

Seznam oblíbených adres

ComicsDB

Jediná a tudíž i nejlepší databáze českých komiksů - eviduje všechny v ČR vydané komiksové publikace od roku 1931 až do současnosti. Databáze se stále rozrůstá o nové tituly, krátké ukázky z komiksů v kvalitním rozlišení a dovoluje uživatelům elektronicky evidovat vlastní komiksovou sbírku. (Zde... )

Cracked.com

"America's Only Humor Site". Špička internetové zábavy přináší každodenní hutné počtení pro zvídavé chlapce a děvčata. Videa v sekci After Hours pak představují kvintesenci subkulturního ultranerdství. www.cracked.com

F* My Life

Pokud zrovna patříte mezi lidi, kteří mají pocit, že jejich život stojí za prd (což jsou kromě hlavních akcionářů Applu a Dalajlámy asi všichni) ... Přijďte se podívat do klubu anekdot psaných životem. Význam písmenka "F" autoři stránek pečlivě tají, ale bystrý pozorovatel záhy sezná, že to nejspíš bude znamenat "Fantastic" nebo tak něco... (www.fmylife.com)

Hoax.cz

Než příště v panice přepošlete zprávu všem svým známým, že v Melbourne vymysleli počítačový virus, který se v noci vyplíží z počítače a uškrtí všechny v domě (včetně kanára), zamyslete se, dejchejte a zkontrolujte si databázi nesmyslů na hoax.cz.

KomiksFest!

Stránky komiksového festivalu alternativního ražení, který se každoročně koná začátkem listopadu v Praze.  Součástí rozsáhlého festivalu bývají komiksové i nekomiksové výstavy, zahraniční návštěvy, přednášky, workshopy, nebo i představení alternativních divadelních souborů.  Doporučuje patnáct z deseti intelektuálů...  (Zde... )

Random Oblique Strategies

Nevíte jak dál? V práci, v životě, v tvorbě? Motory se zadřely, došla šťáva, ztratil se vítr z plachet? Josh Harrison zná tisíce způsobů, jak z krize ven! Náhodně generované odpovědi na všechny otázky světa vám poslouží daleko lépe než televizní věštírna. Ideální k odstaňování tvůrčích bloků.  www.joshharrison.net/oblique-strategies/ 

Something Awful

"The internet makes you stupid" je hlavní motto stránek, jejichž humor pramení téměř výhradně z tamních diskuzí.  Podivná americká komunita, která nazývá své členy "goons",  stojí za směsicí bizarních hříček a humoru, jehož kvality se často pohybují hluboko pod laťkou dobrého vkusu. Čili přesně tak, jak to všichni máme rádi. Doporučuji sekci "Comedy Goldmine", naprosto bezkonkurenční fíčurou je ale "Photoshop Phriday" - pravá toť studnice nekonečné tvořivosti a nesporný důkaz, že kolektivní vědomí lidstva je stále na vzestupu. (www.somethingawful.com)

Töpfferiana

Rozsáhlá databáze mapující světovou komiksovou prehistorii. Je zde možné spatřit komiksy z dob, kdy se ještě věci dělaly poctivě a když jste dali do řady dvanáct rezavých žehliček, byli jste nejspíš majitel vetešnictví a nikoli umělec. Stránky jsou bohužel psány v jakémsi nesmyslném, dávno zapomenutém kryptickém jazyce. Takže nám musí stačit jenom ty obrázky. (https://www.topfferiana.fr/)

Urban Dictionary

Pravidelně updatovaný slangový slovník. Pokud chcete zjisitit, jaký je rozdíl mezi Nerdem, Geekem, Weirdem a Goonem... (Zde... )

Zeptejte se magické koule ...

Jedinečná, certifikovaná a všemi autoritami uznávaná věštící koule v online provedení, přesně podle originálu od Mattela. To je Magic Eightball! Tisíce děkovných dopisů! Pravědpodobnost správné odpovědi 100,2% ověřena vědci z Institutu pro věštecká a orákulní zařízení na Interstate 60. (https://8ball.tridelphia.net/)